להיות חייל בודד בישראל

חשבתם פעם כמה זה קשה להיות חייל בודד? אז לידיעתכם, בימינו יש בישראל למעלה מ-7000 חיילים בודדים, והם זקוקים לסיוע של כולנו

בין אם אתם זוכרים את תקופתכם בצבא כאחת התקופות הטובות בחייכם, ובין אם אתם רק זוכרים איך ספרתם את הימים לשחרור, דבר אחד בטוח, השירות הצבאי השאיר בנו חותם עמוק ובלתי נשכח כיוון ששם למדנו על עצמנו ועל יכולתנו להתמודד עם אתגרים. אממה, אם נודה באמת, אחד הגורמים המרכזיים שסייעו לנו לעבור את תקופת השירות הצבאי הייתה המשפחה שלנו, ובעיקר התמיכה והחום שקיבלנו מהם במהלך השירות, לא כך? ובכן, לצערנו, לחיילים בודדים אין את התמיכה הזו, ולהיות חייל בודד בישראל זה אחד הדברים הקשים והמאתגרים ביותר, הן בפן הרגשי, והן בפן הכלכלי. רוצים לעזור להם? הכירו את עמותת "חסדי ערן".

חייל בודד
חייל בודד


"חסדי ערן": סיפורה של עמותה

עמותת "חסדי ערן" הוקמה בשנת 2008 על ידי שרון אלכאוי, אחיו של סרן ערן אלכאוי, שנפל בקרב מול חיזבאללה בשנת 1992. שרון, שאיבד את אחיו בגיל 17 הקים את העמותה לזכרו של אחיו הבכור ומתוך מטרה להמשיך וליישם את אותם ערכים שערן יישם בחייו, ערכים של כנות, אמינות ונתינה. העמותה שפועלת כבר למעלה מ-16 שנה, מתמקדת בסיוע לחיילים בודדים ומשפחותיהם כאשר כלל פעילותה מתבצעת על ידי מתנדבים ומתנדבות מכל קצוות החברה הישראלית, ובעזרתן של תרומות. עמותת "חסדי ערן" רואה בסיוע לחיילים בודדים זכות גדולה אך גם חובה מוסרית כחברה ישראלית, ומעודדת נתינה וסיוע תוך קידום ערכים של סובלנות וכבוד לזולת.


אך מי הם החיילים הבודדים ומדוע הם זקוקים לעזרתנו?

"חיילים בודדים" הם חיילים שמקבלים מהמדינה והצבא מעמד מיוחד של חיילים ללא תמיכה משפחתית על פי קריטריונים משפחתיים ואישיים ספציפיים. בפועל, רוב החיילים הבודדים הם חיילים שעשו עליה לארץ ללא משפחתם, חיילים שהוריהם עברו לחו"ל, יתומים, וחיילים שאין להם קשר עם הוריהם עקב חוסר בסיס משפחתי תומך. כך או כך, מצבם המיוחד מחייב תמיכה נוספת להבטחת רווחתם, כולל תמיכה מהצבא והחברה הישראלית. רק כדי לסבר את אוזניכם, רבים מהחיילים הבודדים בישראל חיים מתחת לקו העוני, ואינם יכולים לממן לעצמם מוצרי מזון בסיסיים או ציוד חיוני, ואף לא פעם אנו שומעים על חייל בודד שנאלץ לבחור בין מזון למוצר חיוני אחר. בנוסף לכך, הצעירים והצעירות הללו לא רק מתמודדים עם קשיים כלכליים חמורים, אלא גם עם תחושות של בדידות וגעגועים, ומחסור בתמיכה רגשית. אז נשמע לכם סביר שאנשים צעירים וערכיים אלו שבחרו להתגייס למען ביטחון מדינת ישראל חיים בתנאים מחפירים? התשובה ההגיונית היחידה לכך היא "לא", ולכן הם זקוקים לעזרתנו.


מעטפת הסיוע של עמותת "חסדי ערן" לחייל בודד

עמותת "חסדי ערן" מקדישה את פעילותה  לתמיכה בחיילים בודדים, וזה מתבטא במגוון דרכים כגון מתן סלי מזון, ארגון אירועים ופעילויות חברתיות, סיוע במימון לימודים, עזרה במציאת דיור וביצוע הובלות, ועוד, ובכל שנה, בעזרת התרומות שלכם, העמותה שולחת לחיילים בודדים ברחבי הארץ למעלה מ-5000 מארזי מזון, תלושים, וסלי מזון מפנקים בתקופות החגים. בנוסף, העמותה מנהלת מוקד מיוחד הפועל סביב השעון, כדי שכל חייל בודד בישראל יידע שתמיד יש לאן לפנות, בין אם מדובר בבקשות מיוחדות, מצבי חירום, או פשוט צורך באוזן קשבת. כמו כן, מאז פרוץ מלחמת "חרבות ברזל", העמותה הגבירה את פעילותה והחלה לספק לחיילים בשטחי הלחימה ציוד סיוע חירום כמו משלוחי מזון, בגדים, ציוד חורף, ערכות עזרה ראשונה, אפודים, וכל דבר אחר שהחיילים שלנו ביקשו. חשוב לזכור שלחיילים בודדים אין למי לפנות כדי לבקש זוג גרביים נוסף, ארוחה חמה, או תמיכה רגשית, ועבור "חסדי ערן" כל חייל בודד הוא בן/בת למשפחת "חסדי ערן".


כל חייל בודד הוא עולם ומלואו: עזרו לנו להמשיך ולסייע להם

עמותת "חסדי ערן" זקוקה לעזרתם, וכל תרומה ולו הכי קטנה מאפשרת לנו לסייע לעוד חייל בודד בישראל. אנא מכם, הצטרפו אלינו במשימה זו ובצעו תרומה עבור כל אותם חיילים וחיילות שנותנים מעצמם עבור ביטחון המדינה ועבורנו. התרומות שלכם מסייעות לנו להרחיב את מעגל הסיוע ולהושיט יד מסייעת לכל חייל וחיילת הזקוקים לסיוע.

אולי יעניין אותך גם:

עמותה לחיילים בודדים

עמותה לחיילים בודדים

רוצים לסייע לחיילים בודדים? עמותת "חסדי ערן" היא עמותה שפועלת בכל ימות השנה כדי לסייע לחיילים בודדים, והיא זקוקה לעזרתכם בתקופה מורכבת זו יותר מתמיד

קרא עוד »