עמותה לחיילים: עמותת "חסדי ערן" – תמיכה ועזרה לחיילים בודדים בשירות הביטחון

כשמדובר בעמותה לחיילים, עמותת "חסדי ערן" היא בין המובילות בארץ בסיוע ומתן תמיכה חיונית לחיילים בודדים, הן במהלך שירותם והן לאחריו. העמותה מציעה רשת ביטחון ועזרה בעת צורך, מקלה על המעבר לחיי אזרחות ומחזקת את רוחם ויכולתם להתמודד עם אתגרים.

תפקידה ללוות את החיילים בכל שלב ודרך במהלך שירותם הצבאי וכמובן לאחר מכן, בתהליך השילוב בחברה האזרחית. היא מבקשת לזהות את הצרכים המשתנים של החיילים ולהתאים להם תוכניות סיוע מגוונות, כולל תמיכה פסיכולוגית, סיוע חינוכי, כלכלי וכן תמיכה בקריירה ובהשכלה. המטרה היא לאפשר לכל חייל להגשים את הפוטנציאל האישי והמקצועי שלו, תוך חיזוק התחושה של ביטחון ושייכות לחברה הישראלית. עמותות כאלה פועלות מתוך אמונה עמוקה בחשיבות התמיכה בחיילים כחלק בלתי נפרד מהכרת התודה והערכה לתרומתם ומסירותם, והן מספקות כתף להישען עליה בעתות קושי, מציעות אוזן קשבת ופותחות דלתות להזדמנויות חדשות, כדי להבטיח שכל חייל יוכל לחוות מעבר חלק ומוצלח לחיי אזרחות, עם כלים להצלחה בחיים האישיים והמקצועיים. עם זאת, בין העמותות הרבות והטובות שפועלות בעבור חיילים, עמותת "חסדי ערן" בולטת במיוחד, וזאת בעיקר בזכות צוות המתנדבים המסור שמפעיל את כלל פעילות העמותה ללא שכר ומתוך שליחות לספק מעטפת תמיכה אוהבת ומחייבת לחיילים והחיילות שלנו.

עמותה לחיילים
עמותה לחיילים

עמותה לחיילים: הסיפור של "חסדי ערן"

עמותת "חסדי ערן" היא עמותה ישראלית שנוסדה בשנת 2008 על ידי שרון אלכאוי, לזכר אחיו ערן, שנפל בשירותו הצבאי. העמותה נולדה מתוך הרצון לתת מענה ותמיכה לחיילים בודדים, אלה שאין להם משפחה בישראל או שמשפחתם אינה יכולה לספק להם את התמיכה הנדרשת. הליבה של העמותה הערכית הזו היא האמונה בחשיבות הכרת התודה והערכה לאלו המשרתים את מדינת ישראל, ובמיוחד לאלה הנמצאים במצבי פגיעות רבים. מאז הקמתה, עמותת "חסדי ערן" הפכה למובילה בתחום התמיכה לחיילים בודדים, על ידי הצעת מגוון רחב של שירותים, כולל סיוע חומרי, תמיכה רגשית, עזרה בלימודים והכנה לחיי אזרחות. אולם, למרות היותה עמותה המתמקדת בתמיכה בחיילים בודדים, מאז פרוץ מלחמת חרבות ברזל ,העמותה הרחיבה משמעותית את פעילותה וכעת מנהלת מערך תמיכה עבור כל החיילים הלוחמים בשטח, ללא קשר למצבם האישי או המשפחתי, והינה מספקת מענה גם לאתגרים החדשים שנוצרו בעקבות הלחימה והמשבר הביטחוני, תוך שמירה על המסורת והערכים של זכרו של ערן.


מערך הסיוע של עמותת "חסדי ערן"

בהיותה עמותה לחיילים בודדים, עמותת "חסדי ערן" פועלת סביב השעון כדי להעניק מענה לצרכי החיילים הבודדים בישראל. בימינו, יש למעלה מ-5000 חיילים בודדים המשרתים בשירות סדיר, עמותת "חסדי ערן" פועלת סביב השעון כדי להעניק מענה לצרכי החיילים הבודדים בישראל. בימינו, יש למעלה מ-5000 חיילים בודדים המשרתים בשירות סדיר, ועבור העמותה, כל חייל הוא משימה בפני עצמה. העמותה מפעילה מערך תמיכה הכולל סיוע חומרי, כמו מתן חבילות מזון, בגדים וציוד שונה, כמו גם עזרה במציאת דיור זמני או קבע, ואף מספקת תמיכה רגשית ומנטורינג אישי, שבו מתנדבים מלווים את החיילים במגוון תחומים, מסיוע בניהול החיים היומיומיים ועד לתכנון העתיד האקדמי או המקצועי. בנוסף, העמותה מארגנת אירועים חברתיים ופעילויות גיבוש, שמטרתם ליצור קהילה תומכת וחמה לחיילים, כדי שירגישו חלק ממשהו גדול יותר ושהם אף פעם לבד, והעמותה גם פועלת להעניק סיוע בהשכלה, על ידי מתן מלגות לימוד וקורסים מקצועיים, כדי לסייע לחיילים להשתלב בשוק העבודה לאחר שחרורם מהשירות. לאורך השנים, העמותה הצליחה להקים רשת תמיכה ארצית, עם מאות מתנדבים ושותפויות עם גופים חברתיים ועסקיים, שמטרתם לספק את המענה הטוב ביותר לחיילים הבודדים. המחויבות העמוקה למשימה והעבודה המסורה הפכו את עמותת "חסדי ערן" לאחת העמותות הבולטות והמוערכות בתחום סיוע לחיילים בודדים בישראל, מתוך הבנה שכל חייל זקוק לתמיכה זוכה לה כחלק ממשפחתה הרחבה של העמותה.


תרומות ל"חסדי ערן"

אנו פונים אליכם בבקשה לתמוך ולתרום לעמותת "חסדי ערן" העומדת בחזית המאבק להבטחת רווחתם ותמיכתם של חיילים בודדים בישראל. התרומות שלכם הן לב ליבה של יכולתה להמשיך ולהרחיב את פעילות הסיוע החיונית הזו, וכל תרומה, מאפשרת לעשות הבדל אמיתי בחייהם של חיילים אלו, ולהעניק להם את התמיכה הנדרשת להתמודדות עם האתגרים הרבים שהם נתקלים בהם.

אולי יעניין אותך גם:

עמותה לחיילים בודדים

עמותה לחיילים בודדים

רוצים לסייע לחיילים בודדים? עמותת "חסדי ערן" היא עמותה שפועלת בכל ימות השנה כדי לסייע לחיילים בודדים, והיא זקוקה לעזרתכם בתקופה מורכבת זו יותר מתמיד

קרא עוד »